2019/02/06 بدون نظر دریچه منهول نانوکامپوزیت

قیمت و فروش دریچه منهول نانوکامپوزیت

دریچه های منهول تولید شده از جنس نانو کامپوزیت برای اولین بار در ایران و جهان است که دریچه منهول با مواد نانو کامپوزیت تولید می گردد.دریچه های نانو کامپوزیتی تولید شده با استفاده از فرآیند smc تولید و ساخته می شوند . محصولاتی که از طریق فرآیند  smc تولید می شوند را می توان به ددو دسته 1) ساخت مخازن مدولار تا حجم 5 هزار متر مکعب 2) ساخت دریجه های منهول کامپوزیتی اشره کرد .

دریچه های منهول در ابتدا از جنس چدن تولید می شدند اما متاسفانه به دلیل بالا رفتن قیمت فلزات و هنچنین قابلیت بازیافت چدن گزارشات سرقت بسیاری ارسال می شد . این نقطه ضعف از چدن باعث شد تولید کنندگان ازمواد پلی اتیلن جهت تولید دریچه های منهول استفاده نمایند . اما باز هم بحث سرقت در این نوع از دریچه های منهول باقی ماند . اخیر به دلیل مقاوت و غیر قابل بازیافت بودن کامپوزیت ها و نانوکامپوزیت ها تولید کنندگان شروع به تولید دریچه های منهول پلی اتیلن از جنس کامپوزیت و دریچه های منهول از جنس نانوکامپوزیت می باشد.

در تولید دریچه های منهول کامپوزیتی پخت از درجه اهمیت بالایی برخوردار است . سیستم پخت به این سورت است که پنل های لواشکی مانند رزین و الیاف شیشه را در تعداد زیادی از لایه ها روی هم قرار می دهند و تحت فشار 1200 تن بر متر مربع درجه حرارت 130 تا 140 درجه سانتی گراد و مدت 20 دقیقه زمان جهت پخت قطعات کامپوزیتی را تحمل می کنند.

این نوع از دریچه ها بر اساس نیاز مشتریان در ابعاد گوناگون و در اشکال مختلف تولید میگردد. از جمله این اشکال می توان به دایره ای، مربعی، مستطیلی و… تولید می گردد. دریچه های منهولنانو کامپوزیت را می توان در سایز های 20، 40، 60، 80 ( یا مخابراتی) تولید نمود.

دریچه های منهول نانو کامپوزیت از دو قسمت تشکیل شده اند . در قسمت زیرین از جنس لاستیکی با قابلیت دمچ ضربی تولید می گردد و در قسمت رویی از smc تولید می شود و وظیفه استحکام فیزیکی و مکانیکی را تامین می نماید . این دو قسمت به یکدیگر نچسبیده اند و با استفاده از سیستم پختی طراحی شده است به یکدیگرمتصل می شوند . در یان سیستم رزین پلی استر به کامچاند الاستومری همزمان می چسبد ، یعنی هر دو در 140 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه پخت می شوند و یک دریجه کامل به ما میدهد. شرکت اکنون قابلیت تولید محصول را در ابعاد صنعتی دارد. از مزایای استفاده از دریچه های منهول نانو کامپوزیت می توان به طول عمر بالای این نوع مواد به دلیل دمچ انرژی و تنش های چرخه ای اشاره کرد که به دلیل عبور ماشین با سرعت های بالا به بحث طول عمر بالاتر این ماده به دلیل دمپ انرژی ها و تنش های  بالا وجود خواهد داشت  .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *