2020/04/30 بدون نظر دریچه منهول, دریچه منهول نانوکامپوزیت, لوله گالوانیزه

دریچه منهول چیست؟

دریچه منهول پوششی است که برای محافظت از منهول ها یا چاه استفاده میشود این دریچه ها از جنس های مختلف تولید میشود که هرکدام در مکان و جای مناسب استفاده میشود این دریچه ها در انداره های مختلف تولید میشود دریچه های پلی اتیلن از جنس پلی اتیلن ساخته شده یعنی همان موادی که برای ساخته لوله های پلی اتیلن ساخته میشود این دریچه ها از وزن سبکی برخوردار است و در عین حال قادر است فشار زیادی را نیزتحمل کند این دریچه های منهول از ظاهره خوبی برخوردار است از این دریچه ها بیشتر در استخر ها وپارک ها استفاده میشود

02166144527…….02166145209

ایا دریچه های منهول کاربرد دیگری دارد؟

پاسخ این است که خیر این دریچه ها بجز محافظت از منهول ها و چاه ها کاربرد دیگری ندارد و کاربرد اصلی انها این است که اجازه ی دسترسی به کارکنانی که میخواهد وارد کانال های زیر زمینی شوند را بدهد ویا از جان و ماله مردم محافظت کند که چیزی داخل انها سقوط نکند .

ولی برخی از دریچه های منهول به سرقت میرود مخصوصا وقتی قیمت اهن و مواد اولیه بالا میرود چرا؟ به این دلیل که در برخی از دریچه ها مقدار زیادی اهن به کار رفته مانند دریچه های منهول چدنی در این دریچه ها به دلیل وجود زیاد اهن از وزن و قیمت بالاایی برخوردار است .

دریچه ها باید باتوجه به طرز تهیه باید فشار هایی که برای انها تعیین شده را تحمل کنند برای مثال دریچه ها D400 باید وزنی معادل 40 تن را تحمل کند و همچنین وزن خورد را تحمل کند اگر به این دریچه ها فشاری بیشتر از 40 تن وارد شود اسیب میبیند اگر استاندارد باشد ممکن است تا حدی این فشار را تحمل کند ولی اگر غیر استاندارد باشد با همان فشار اولیه و فشاری کمتر از 40 تن ترک میخورد و مشکند . پس بهتر است برای جلو گیری از این مشکل دریچه منهول استاندارد تهیه شود ..

از کجا بفهمیم دریچه های منهول استاندارد است؟

دریچه منهول باید دارای استاندارد جهانی باشد که به ان ISO 124 میگویند که روی این دریچه ها نوشته شده است و باید توجه داشت که این دریچه ها بدون هیچ خط و خشی باشد این دریچه باید وزن مشخصی نسبت به اندازه خودشان داشته باشد برای دریافت وزن باید ان را از روی کاتالوگ دریچه های منهول کارخانه مورد نظر مطالعه کرد .برای مثال دریچه های کامپوزیت وزن انها با وزن دریچه های بتنی متفاومت است ولی باید برای بدست اوردن استاندارد ان وزن دقیق انرا از کارخانه بپرسید تا در انجام پروژه ها به مشکل بر نخورید .

دریچه های منهول چگونه ساخته میشوند؟

دریچه های منهول طرز تهیه مشابه ایی دارد وبیشتر در مواد اولیه باهم تفاوت دارد دریچه ها پس از ترکیب شدن مواد های مورد نیاز اولیه درون قالب هایی با سایز های مختلف ریخته میشود و پس از سرد شدن از قالب خارج میشود باید توجه داشت با توجه به درخواست مشتری میشود قالب روی دریچه را تعویض کرد و نام تجاری و نام مورد نظر روی این دریچه ها قرار داد. معمولا روی دریچه های کامپوزیت تحمل وزن و ISO124 را روی این دریچه ها هک کرده اند امروزه این دریچه ها از بهترین دریچه های استفاده شده است که که از قیمت بسیار پایین برخوردا است .

چگونه میشود دریچه های منهول بازیافت کرد؟

دریچه های منهول معمولا از موادی تولید میشود که قابل بازیافت هستند حالا سوال این است ایا این یک ویژگی به حساب می اید یا خیر؟ قبل از اینکه در مورد این موضوع قضاوت کنیم باید بدانیم که بیشتر این دریچه ها بدلیل همین قابل بازیافت بودن به سرقت میروند پس بهتر است که قابل بازیافت بودن دریچه ها یک ویژگی به حساب نیاید زیرا در این کار اگر دریچه قابل سرقت نباشد بهتر است و بیشتر فروش میرسد و همچنین به دلیل اینکه هیچ ارزشی ندارد به سرقت نمیرود

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریچه های کامپوزیت بر روی لینک یر کلیک کنید

دریچه منهول منهول کامپوزیت

شرکت پتیلن لوله سنتر اماده همکاری با اجرا کارهای عزیز است برای دریافت اطلاعات لطفا باشماره های ما تماس بگیرید :

تلفن : 02166144527…..02166145209

همراه : 09128334186

اینستاگرام : loolehcenter

لطفا پیج اینستاگرام مارا برای اخبار های جدید و روز صنعتی دنبال کنید

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *