اتصالات و شیرآلات

2015/08/02 بدون نظر شیرفلکه

شیر فلکه ابزاری می باشد که در صنعت با توجه به موصعیت و نجوه عمل شیر فلکه ها مورد استفده قرار می گیرند . مهمترین استفاده شیر فلکه قطع یا ایجاد جراین سیال درون لوله می باشد . یکشیر فلکه ایده آل شیر فلکه ای است که سیال را با کمترین مقاومت و ایجاد کمترین فات فشار از خود عبور دهد و به بیان دیگر در وقت لازم از عبور سیال به هز صورت از داخل خود جلوگیری کند . گاهی اوقات برای تنظیم جریان سیال نیز شیر فلکه مورد استفده قرار می گیرند که این عمل با تغییر مسیر حرکت و با اندکی مقاومت صورت می پذیرد در برخی مواقع نوع به خصوصی از شیر فلکه ها که به طور اتوماتیک باز و بسته می شوند و از بروز اتفاقات جلوگیری می کنند در صنعت به کار می روند

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید

مواد و جنس شیر فلکه ها :
بنا به کاربرد ، مصالحی که در ساخت شیر فلکه به کار برده مس شود مختلف است . در کار های ساختمانی شیر فلکه های جدنی ، برنزی ، و کاهی استیل استفاده می شود . در کار های صنعتی مانند نیروگاه ها ، کار خانه ها ی پتروشیمی ، پالایشگاه ها ، کشتی سازی و صنایع دارویی و غذایی ، بسته به نوع سیالی که از شیر فلکه ها عبور می کند از آلیاژ های کربنی ، فولادی ، زنگ نزن و… استفاده می نمایند.

مواد شیر فلکه
مواد گوناگونی در سخت شیر آلات صنعتی آب مورد استفاده قرار می گیرند که غالبا از جنس فولاد می باشدند و می توان سازنده شیر آلات صنعتی آب را به دو دسته تقسیم نمود .
1) قست هایی که تحت فشار قرار می گیرند نظیر بدنه ، پیچ ها و نظایر آن
2) قسمت هایی که اجزای دیگر شیرآلات را تشکیل می دهند ، نظیر دریچه ، نشت بند ها و بوش و نظایر آن

.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09128334186کلیک کنید